door Roger Klaassen

We hebben een aantal leuke nieuwtjes bij elkaar verzameld voor jullie!

Actiecode Gerstaecker

Vanaf morgen (16 januari) is er weer een nieuwe actiecode van Gerstaecker actief. Zo kun je nog snel wat tekenmaterialen aanschaffen voor de National Sketch Day van volgende week. Mocht je op één van de posten in Groningen inspiratie hebben opgedaan voor nieuwe materialen, kun je ook daarna van de code gebruik maken – hij is geldig tot en met 31 januari.

Ook als je niet naar de Sketch Day in Groningen komt, kun je de actiecode gebruiken, natuurlijk.


Den Haag: Sketch Weekend

Al een tijdje stond de Sketch Day in Den Haag op onze website nog met een klein vraagteken bij een tweede dag op 21 juni. Inmiddels is het zeker dat het een Sketch Weekend zal worden op 20 en 21 juni. Er wordt nog gewerkt aan de invulling van de twee dagen, maar houd rekening met een dagje in de stad en een dagje aan het strand.


Urban Sketchers Nederland Paspoorten


Voor alle liefhebbers van stempels presenteren we ons USK Paspoort. In het paspoort kun je stempels verzamelen van onze Sketch Days, van lokale groepen en welke plekken je ook maar bezoekt om je tekeningen te maken. Annet van den Oord maakte het ontwerp.

Tijdens de Sketch Day in Groningen zullen de paspoorten te koop zijn op een van de posten (en daar liggen natuurlijk ook stempels). Kom je niet naar Groningen, wees dan niet ongerust: ook tijdens de volgende Sketch Days zullen we voldoende paspoorten meenemen.

De prijs: 5 euro per stuk.


Oefening baart kunst

Iedereen weet: ‘Oefening baart kunst’, en dat geldt ook voor urban sketchers. Nu worden in onze Facebook-groep veel mooie tekeningen geplaatst, soms zo mooi dat ze de nieuwelingen onder ons wat afschrikken.

Daarom willen we op onze website een serie artikelen beginnen over groei en vooruitgang. We willen daarin schetsen laten zien die door jullie gemaakt zijn als nieuweling en een schets na een tijd van oefening en ervaring. We zouden het leuk vinden als jullie daar aan meedoen: stuur ons een schets die je maakte als beginner (of een minder gelukt experiment) en een latere schets waar je heel trots op bent. Stuur ze met wat toelichting (wanneer heb je ze gemaakt, waar, wat vond je moeilijk, wat heb je geleerd) naar info@urbansketchers.nl.

Volgende week plaatsen we een eerste aflevering!